Home · psychoterapia · Jak może pomóc psychiatra i seksuolog?

Jak może pomóc psychiatra i seksuolog?

Z wieloma problemami nie możemy sobie poradzić samodzielnie. Skoro nie stronimy od dermatologa czy dentysty, nie powinniśmy także wahać się przed wizytą u specjalisty, takiego jak psychiatra, który pomoże w sprawach związanych z psychiką człowieka.

Gdy odczuwamy silne problemy emocjonalne, nie radzimy sobie z przeżytymi traumami lub nie jesteśmy zadowoleni z kondycji naszej psychiki - nie powinniśmy wzbraniać się przed wizytą u specjalisty. Dobry psychiatra poprowadzi fachową terapię, dzięki które skończą się nerwy, lęki czy stresy odczuwane przez daną osobę. W wielu przypadkach niezbędna będzie wizyta u seksuologa. Wiele z konfliktów par, w których niejednokrotnie niezbędna jest terapia par, ma podłoże czysto seksualne. Seksuolog w zależności od przypadku pracować może jedynie z jedną osobą lub doradzać może pracę w parze. Terapia par pomóc może w zażegnaniu wielu konfliktów, o których nie zdają sobie sprawy partnerzy.

psychiatra warszawa

Niejednokrotnie potrzebny jest swoisty mediator rodzinny, który będzie prowadził rozmowę. Dzięki niemu każda ze stron będzie zmuszona do wysłuchania swoich racji. Choć psychiatra czy seksuolog nie raz zmuszony jest do oglądania łez goryczy i smutku - spotkania te działają orzeźwiająco i wpływają na oczyszczenie atmosfery. Jeśli terapia małżeństw może wspomóc w powiedzeniu na głos swoich żądań, żali i oczekiwań, to jest ważnym i niezastąpionym procesem. Zwłaszcza fachowy seksuolog jest w stanie skłonić pacjentów do szczerości w każdej, nawet najbardziej wstydliwej kwestii. Terapia małżeńska i każdy z typów pracy z psychiatrą musi opierać się na całkowitym zaufaniu. Osoby, którym ma pomóc seksuolog czy psychiatra muszą szczerze odpowiadać na wszystkie pytania, ponieważ przyspieszy to uzyskanie satysfakcjonujących wyników.

13.02.2017. 19:23