Home · problemy rodzinne · Terapia małżeńska bardzo często przynosi pozytywny rezultat

Terapia małżeńska bardzo często przynosi pozytywny rezultat

Niestety w obecnych czasach, przy niezwykle szybkim trybie życia, wiele osób nie wytrzymuje presji w życiu zawodowym i potrzebuje poszczególnych specjalistów. Także jest to wynik wielu kryzysów w związkach i małżeństwach. Obecnie tacy specjaliści jak psychiatra, seksuolog, mediator rodzinny, mają każdego dnia ogromną liczbę pacjentów, co świadczy o problemie, jaki niewątpliwie w obecnych czasach staje się coraz bardziej uciążliwy.

terapia par warszawa

Terapie par czy terapie małżeństw, są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich związków, które zmagają się z kryzysem. Pomoc takich specjalistów jak psychiatra, seksuolog, czy mediator rodzinny, jest bardzo istotna, ponieważ podłoże kryzysu w związku może być bardzo rozległe. Ważne jest, aby nie bać się skorzystać z pomocy tych specjalistów i zdecydować się na terapie małżeńską. Nie wolno uciekać od problemu, poprzez wmawianie sobie, że wszystko jest w porządku. Zdecydowanie lepiej jest, aby zdecydować się wraz z partnerem na skorzystanie z pomocy mediatora rodzinnego, seksuologa, czy nawet psychiatry. Oczywiście nie można także robić niczego na siłę. Znacznie lepiej jest, kiedy obydwoje partnerów chce poddać się terapii par, ponieważ w ten sposób można znacznie lepiej przejść proces takiej terapii, poprzez znacznie lepsze otwarcie się na dialog ze specjalistą, zajmującym się terapią małżeńską.

Jest to bardzo istotne, dlatego tacy specjaliści jak seksuolog, psychiatra, czy też mediator rodzinny, zawsze pytają czy chęć uczestnictwa w terapii par, leży po obydwu stronach i czy dobrowolnie chcą poddać się takiej terapii. Pozytywna odpowiedź, pozwala na rozpoczęcie terapii par bardzo dogłębnie, co jest niezwykle ważne i pozytywnie przekłada się na to, aby partnerzy się otworzyli na dialog między sobą a specjalistą.

16.12.2016. 15:25